Naujiena

Nėštumas karantino metu

Visose šalies gydymo įstaigose atšaukus planines konsultacijas, operacijas ir kitas procedūras, paslaugos, užtikrinančios būsimos mamos ir vaisiaus sveikatą, turi būti suteiktos nedelsiant arba pagal planą net ir karantino laikotarpiu. Partneriai nei gimdymo, nei pogimdyminiu laikotarpiu nedalyvauja.


Kitų šalių patirtis pandemijos metu rodo, kad, laikantis atitinkamų reikalavimų ir apribojimų, nėščiųjų, užsikrėtusių koronaviruso infekcija (COVID-9) buvo labai nedaug. Turimais duomenimis, virusas neaptiktas nei placentoje, nei vaisiaus vandenyse, nei motinos piene.

Nėštumas nėra būklė, galinti laukti, todėl šiuo metu labai svarbu, kad šeimos gydytojai, akušerės, gydytojai akušeriai-ginekologai bendrautų. Pirmiausia – telefonu su nėščiosiomis, paaiškintų, nuramintų, paskirtų nuotoliniu būdu reikiamus tyrimus, ir, svarbiausia – nuolat vertintų riziką. 

Tais atvejais, kai nėštumo ir gimdymo rizikos neįmanoma įvertinti nuotoliniu būdu arba kai rizika yra padidėjusi – patikros ir tyrimai turi būti atliekami, nėščiosios, turinčios riziką, privalo būti tiriamos, o esant reikalui – nedelsiant gydomos.

Tokiu atveju gydymo įstaigos turėtų paskirti būsimai mamai vizito laiką tokiu periodiškumu, kad būtų galima atlikti kabineto, kuriame buvo suteiktos paslaugos pacientui, pilną dezinfekciją bei užtikrinti, kad personalas dėvėtų asmenines apsaugos priemones.

Pažymėtina, kad nėštumo metu organizme vyksta imunologiniai ir fiziologiniai pokyčiai, kurie gali padidinti nėščiųjų imlumą virusinėms kvėpavimo takų infekcijoms, tokioms kaip COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), todėl būtina nėščiosioms ir gimdyvėms skirti ypatingą dėmesį.

Ekstremaliosios situacijos ir karantino laikotarpiu elektroniniai nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimai išduodami nuotoliniu būdu

Siekiant išvengti bet kokios virusinės infekcijos, nėščiosioms rekomenduojama itin atsakingai vykdyti koronaviruso COVID-19 prevencijos rekomendacijas karantino laikotarpiu: vengti socialinių kontaktų ar išlaikyti saugų atstumą nuo kitų asmenų, nepriiminėti svečių namuose, stiprinti imunitetą, laikytis tinkamo dienos režimo, sveikai maitintis, laikytis rankų higienos (plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, jei nėra galimybės nusiplauti rankų, – naudoti antiseptikus (dezinfekavimo priemones) ir kt.

Ar nėštumo metu būtina laikytis saviizoliacijos?

1. Nėščioji, grįžusi iš užsienio ir (ar) turėjusi sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso atveju, privalo laikytis saviizoliacijos – 14 dienų likti namie ir nekontaktuoti su kitais asmenimis.

2. Kiekviena nėščioji iki gimdymo likus bent dviem savaitėms, t. y. apytikriai nuo 37-ių nėštumo savaičių, griežtai turi būti namuose ir vengti socialinių kontaktų, kad būtų sumažinta užsikrėtimo rizika.

Daugiau informacijos galite rasti čia.


Paskutinį kartą redaguota: 2020-04-15 09:25