Naujiena

Nemokamos psichologinės konsultacijos

Esu psichologė, porų ir šeimų konsultantė Viktorija Jonušė. Konsultuoju paauglius, tėvus ir suaugusius individualiai, dirbu su visa šeima.


Psichologijos bakalauro ir magistro laipsnius įgijau Vytauto Didžiojo universitete. 4 metus Šeimos santykių institute mokiausi Sisteminę šeimų ir porų psichoterapiją. Dalyvavau ir gilinau žinias šeimos mediacijos mokymuose.

Darbe vadovaujuosi sisteminiu požiūriu, kuris sako, kad šeima – tai sistema ir visi jos nariai yra vieni su kitais tampriai susiję. Keičiantis vienam šeimos nariui – keičiasi visa sistema. Mano, kaip psichologės darbas: padėti suprasti savo jausmus ir iš kur jie kyla, pastebėti tam tikrus pasikartojančius elgesio modelius, kurie trikdo santykį su savimi ir kitais, bei padėti atrasti naujus, mažiau žalingus elgesio modelius; saugiai palydėti pokyčio link santykyje su savimi ir kitais, būti šalia, išklausyti, padrąsinti. Tikiu, kad kiekvienas žmogus turi didžiules galimybes, tiesiog kartais jam reikia padėti jas atrasti.

Konsultuoju vaikus ir paauglius, kuriems: kyla emocijų ir elgesio sunkumų, baimė ar nerimas trikdo įprastą gyvenimo ritmą, išgyvenančius tėvų skyrybas, artimo netektį ar patyrusius smurtą, susiduriančius su miego sunkumais, patiriančius dažnus pilvo, galvos skausmus ar kitus fizinius negalavimus, tuos, kuriems sunku pasitikėti savimi, savo jėgomis.

Tėvus kviečiu į konsultaciją, jei jūs norite pasitarti pozityvios ir ugdančios tėvystės klausimais apie: vaikų ar paauglių netinkamą elgesį, jo priežastis bei būdus, kaip tai spręsti; vaikų ar paauglių emocinius sunkumus (baimės, nerimas, patyčios, somatiniai nusiskundimai be aiškios priežasties, save žalojantis elgesys); ribas ir taisykles šeimoje; vaiko raidos etapus bei iššūkius, kylančius tam tikrame raidos etape, kaip juos išbūti ir palengvinti; skyrybas ir kaip padėti jas išgyventi vaikui; būdus, padedančius bendrauti su savo vaikais ir geriau vieniems kitus išgirsti. 

Suaugusius individualioms konsultacijoms kviečiu, jei jūs: išgyvenate intensyvias emocijas, kurios trikdo kasdienį gyvenimo ritmą, kyla sunkumų tarpusavio santykiuose su artimaisiais, šeimos nariais, jaučiatės pasimetę; turite psichosomatinių sutrikimų; išgyvenate netektį, krizę, skiriatės; esate patyrę ar patiriate smurtą; sunku pasitikėti savimi; turite priklausomybių.

Prioritetinės sritys: emocijų ir elgesio sunkumai, stiprių jausmų valdymas (nerimas, pyktis, įtampa, baimė...), smurtas, skyrybos, netektis, priklausomybės, psichosomatiniai sunkumai, žema savivertė, tėvystės įgūdžių stiprinimas, save žalojantis elgesys, krizės, trauminiai išgyvenimai.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-06-14 14:10