Naujiena
Rekomendacijos mokytojams, kaip bendrauti su mokiniais apie koronavirusą
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), rūpindamasi mokinių emocine sveikata, kurią veikia dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) kylantys iššūkiai, parengė rekomendacijas mokytojams, kaip tinkamai bendrauti su mokiniais apie koronavirusą.
Specialistai ragina mokytojus su vaikais ne tik kalbėti apie korononaviruso keliamus iššūkius ir aktualijas, bet ir atkreipti dėmesį į emocinę jų būseną. Taip pat pabrėžiama, kad ir patys mokytojai privalo pasirūpinti savimi: stengtis laikytis dienotvarkės, atskirti darbo ir poilsio režimus, užsiimti maloniomis veiklomis, padedančiomis susidoroti su stresu. Siekiant lengviau įveikiant kylančius iššūkius, patariama bendrauti ir tartis su kolegomis, kitais specialistais.
Patarimai mokytojams, kaip bendrauti su mokiniais:
- Turėkite realistiškus lūkesčius mokiniams, duokite jiems pakankamai laiko prisitaikyti prie naujo režimo ir mokymosi nuotoliniu būdu.
- Reguliariai kalbėkite su mokiniais apie koronaviruso infekciją. Tam galite skirti klasės valandėles ar dalį pamokos laiko. Papasakokite, jog renkant informaciją apie koronavirusą yra svarbu remtis patikimais ir oficialiais šaltiniais. Pamokykite mokinius, kaip pasirinkti patikimus informacijos šaltinius.
- Skirkite papildomo laiko mokiniams išklausyti.
- Skatinkite mokinius užduoti jiems kylančius klausimus, dalintis savo mintimis ir jausmais apie koronaviruso infekciją. Būkite aktyvus klausytojas – atsakykite į mokinių reakcijas palaikančiai, išgirskite jų nerimą, į klausimus atsakykite aiškiai, remdamasis faktais iš patikimų informacijos šaltinių. Jei nežinote atsakymo, pasakykite, kad atsakysite į jį vėliau, ar pasiūlykite atsakymo paieškoti drauge.
- Paaiškinkite, ką mokiniai gali padaryti, kad pasirūpintų savimi ir kitais visuomenės nariais bei kodėl svarbu laikytis valdžios rekomendacijų ir reikalavimų (pavyzdžiui, nesibūriuoti, dėvėti kaukes, dažnai plautis rankas).
- Paskatinkite vaikus riboti laiką, skiriamą naujienoms apie koronaviruo infekciją sužinoti.
- Paaiškinkite, kad pandemijos sukelta situacija gali kelti įvairiausius neigiamus jausmus ir kad yra normalu taip jaustis. Padėkite mokiniams pozityviais būdais išreikšti nerimą, liūdesį, baimę. Papasakokite, kaip jūs jaučiatės dėl koronaviruso infekcijos ir kas padeda jums įveikti užklumpantį stresą ar nerimą.
- Jei pastebite žymius mokinio elgesio pokyčius ir nerimaujate dėl jo emocinės būsenos, pasikalbėkite su mokinio tėvais, mokyklos psichologu.
SAM Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija
Paskutinį kartą redaguota:
2020-04-22 18:42
Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Biudžetinė įstaiga Lietuvininkų g. 18, Marijampolė
Tel. (0 343) 59 213,
info@marijampolesvsb.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 301618682
Informacija
Kviečiame įvertinti Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro teikiamų paslaugų kokybę